Loading...

راه‌های درمان ریزش مو

راه‌های درمان ریزش مو

خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان بر اثر کم‌خوابی به شدت افزایش می‌یابد. از طرف دیگر، تحقیقات حاکی از آن است که اگر زنان باردار خواب ناکافی داشته باشند امکان اینکه نوزادان آن‌ها کم‌وزن به دنیا بیایند افزایش می‌یابد.

کم خوابی را نمی توانید جبران کنید

خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان بر اثر کم‌خوابی به شدت افزایش می‌یابد. از طرف دیگر، تحقیقات حاکی از آن است که اگر زنان باردار خواب ناکافی داشته باشند امکان اینکه نوزادان آن‌ها کم‌وزن به دنیا بیایند افزایش می‌یابد.
کم خوابی را نمی توانید جبران کنیددر دنیای مدرن با پیشرفت فناوری افراد تا پاسی از شب درگیر فناوری‌ هستند، در حالی که نمی‌دانند چه آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به بدن خود وارد می‌کنند.
 
اگر شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که تا نیمه‌های شب به بهانه‌های مختلف همچون فناوری، تحصیل، کار یا حتی تفریح بیدار می‌مانند، بهتر است هر چه زودتر آن را ترک کنید. خواب منظم و باکیفیت برای سلامتی روح و جسم ضروری است و بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات ریشه در بدخوابی و بی‌خوابی دارد. در اینجا به دلایل مهمی اشاره می‌کنیم که نشان می‌دهد شما باید زود و به موقع به خواب برود.

بدن و مغز شما به خواب نیاز دارد

بسیاری افراد به علت بالا بودن حجم کار و وظایفشان کم می‌خوابند. علاوه بر آن، پیشرفت علم و فناوری بهانه خوبی به افراد داد تا شب‌ها دیرتر بخوابند. اما حقیقت این است که بدن و مغز در هر 24ساعت به 7 تا 8 ساعت خواب نیاز دارد. متخصصان و محققان نشان دادند اگر به هر دلیلی این میزان خواب کاهش یابد تاثیرات جبران‌ناپذیری به بدن به‌خصوص مغز وارد می‌شود.

اگر نخوابید تا آخر عمر نمی‌توانید آن را جبران کنید

خواب مانند حساب بانکی نیست که بتوانید هرچه که از آن برداشت می‌کنید را بازگردانید. اگر شبی خواب خوب داشته باشید برای همیشه بر شما اثر می‌گذارد و اگر آن را از دست دهید دیگر هیچ وقت نمی‌توانید آن را جبران کنید. خواب ناکافی عملکرد شناختی مغز را تا پایان عمر کاهش می‌دهد و بعد از آن اگر بیشتر بخوابید نمی‌توانید آن خواب از دست رفته را جبران کنید.

اگر خوب نخوابید حافظه‌تان را از دست می‌دهید

خواب بر عملکرد مغز و حافظه تاثیر مستقیم می‌گذارد و برای بازیابی خاطره‌ها و واکاوی حافظه ضروری است. اگر به مدت چند روز متوالی خوب نخوابید بعد از چند روزخواهید دید که نمی‌توانید برخی مسائل را به خوبی به یاد آورید. این موضوع در رابطه با کودکان بسیار مهم است زیرا اگر در سن کودکی نتوانند خوب بخوابند تاثیرات جبران ناپذیر آن تا بزرگسال با آن‌ها همراه خواهد بود.

اگر کم بخوابید بیشتر امکان دارد به سرطان مبتلا شوید

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی خواب ناکافی و ادامه پیدا کردن آن می‌تواند خطر ابتلا به سرطان را در افراد افزایش دهد. در واقع با به هم خوردن ساعت خواب میزان تولید ملاتونین در بدن کاهش می‌یابد و بخ دنبال آن سطح استروژن نیز کم می‌شود.

به همین علت، خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان بر اثر کم‌خوابی به شدت افزایش می‌یابد. از طرف دیگر، تحقیقات حاکی از آن است که اگر زنان باردار خواب ناکافی داشته باشند امکان اینکه نوزادان آن‌ها کم‌وزن به دنیا بیایند افزایش می‌یابد.

اگر خوب نخوابید بیماری‌هایتان تشدید می‌شود

بی‌خوابی و بدخوابی سیستم ایمنی بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد و آن را ضعیف می‌کند و اگر در شبانه روز به مدت 4 ساعت بخوابید عملکرد سستم ایمنی بدن شما تا 70 درصد کاهش می‌یابد. به دنبال آن سوخ و ساز بدن شما نیز با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود و ممکن است شما اضافه وزن پیدا کنید یا به دیابت مبتلا شوید.
 
 
 
 
 
 
 
 

درباره پروستات بیشتر بدانیم

براساس آمار، 27درصد کل سرطان ها مربوط به سرطان پروستات است و دومین عامل مرگ و میر ناشی از تمام سرطان هاست.
 
همیشه گفته می شود که مردان به سلامت خود کمتر توجه می کنند و بیماری های مختلف از جمله سرطان در بین آنان شیوع دارد. دکترعلی اصغر یارمحمدی، استاد اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، حرف های زیادی درباره خودمراقبتی مردان دارد. وی همچون گذشته تجربیات گران قیمت خود را طی سال ها استادی در اختیار خوانندگان صفحه سلامت قرار می دهد. این جراح و متخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری از سرطان پروستات به عنوان «قاتل مردان» یاد می کند.
 
وی در ادامه می گوید: روزی نیست که در محافل پزشکی، اعم از کنگره ها و نوشته ها (کتب، مجلات) به تفصیل از سرطان سخن گفته نشود (که البته از مسئولیت های شغلی پزشکان و متخصصان است). از طرفی روزی نیست که از وسایل ارتباط جمعی اعم از رادیو، تلویزیون، روزنامه و اینترنت درباره سرطان مطلبی منتشر نشود، سازمان بهداشت جهانی W.H.O در گذشته ای نزدیک با اشاره به بروز و شیوع بیماری سرطان آن را به یک سونامی تشبیه کرده بود. چندی پیش نیز یک کانال تلویزیونی با اشاره به فراوانی این بیماری گفت، تا سال 2025 از هر 4نفر، یک نفر به دلیل سرطان خواهد مرد.
 
به یاد دارم وقتی که به عنوان دانشجوی پزشکی پذیرفته شدم، اهم آموزش دانشجویان به بیماری های عفونی و انگلی واگیر مثل ذات الریه، مالاریا و ... اختصاص داشت، چراکه علت اصلی مرگ و میر بیماران بود و کمتر از اهمیت سرطان سخنی به میان می آمد ولی امروزه یکی از اساسی ترین مباحث آموزش دانشجویان پزشکی، آموزش بیماری مهلک سرطان است. سرطان، کلمه ای است که فرد مبتلا با شنیدن آن لرزه بر اندامش می افتد و بدون این که اغلب کلمه ای به زبان آورد از درون با احساس نیستی خود رو در رو می شود.
 
گرچه در بسیاری از موارد نباید چنین تعبیری برای بیان آن به کار برد، ولی از باب هزینه های کمرشکن که به اقتصاد خانوار و به ویژه اقتصاد ملی تحمیل می کند و با تغییر روش های متنوع و پرعارضه درمان آن، که چاره ای جز مقابله با آن نیست، تعبیر گفته شده با واقعیت عینیت پیدا می کند.
 
به دلیل اهمیت بروز و شیوع بیماری در تمام جهان و در کنار آن در کشور ما ، لازم است حداقل آگاهی های لازم به جامعه منتقل شود که طبق شعار «با خودمراقبتی، یک عمر سلامتی» بتوان با تشخیص به موقع و با درمان ریشه ای، بیماری را درمان و بیمار را از روش های پیچیده، هزینه بر و زمین گیر کننده رادیوتراپی، شیمی درمانی، هورمون درمانی، ژن درمانی و ... بی نیاز کرد.
 
یکی از شایع ترین سرطان های فعلی در جهان، بیماری سرطان پروستات است که به مناسبت نزدیک بودن به هفته سلامت مردان به آن پرداخته می شود. در ادامه، مختصر به معرفی این بیماری می پردازیم. سرطان پروستات پس از سرطان پوست، شایع ترین سرطان انسانی است. در آمریکا در میان سرطان ها دومین علت اصلی مرگ بیماران، محسوب می شود. اگرچه در بعضی دیگرا زکشورها این جایگاه قابل تغییر است.
 
از سال 1990 بروز بیماری به طور شتابزده اوج گرفت که بعضی از آن به عنوان سونامی نام می بردند. امروزه براساس آخرین مطالب کتب مرجع از هر صدهزار نفر جمعیت، 200نفر (البته در کشورهای مختلف این آمار ثابت نیست) مبتلا به سرطان پروستات می شوند که این آمار متأسفانه رو به افزایش است و طبق آمار از این تعداد 74نفر یعنی 37درصد در طول درمان جان خود را از دست می دهند. در زیر 40سالگی میزان ابتلا به ازای هر 10000نفر، یک نفر گزارش شده است، ولی فقط در 15درصد این رقم تشخیص داده می شود و 2.9درصد آن ها خواهند مرد.
 
درباره غده پروستات بیشتر بدانیم

غده پروستات جزو غد درون ریز بدن است که در گردن مثانه واقع شده است . این غده تحت تأثیر عوامل گوناگون به ویژه هورمون تستوسترون است که غالب آن از بیضه ها ترشح می شود و باعث تغییرات حجمی و شکلی سلولی غده پروستات می شود؛ این تغییرات باعث اختلالات در روند جریان ادرار (انسداد) و بروز بدخیمی پروستات می شود.

معمولا تا پایان دهه سوم عمر تغییرات عمده ای در پروستات دیده نمی شود و از دهه چهارم زندگی به ویژه بعد از 45سالگی تغییرات شروع می شود و این تغییرات شامل دو قسمت کاملا متفاوت است.

روند تغییرات پروستات عبارت است از:

الف – بزرگی خوش خیم پروستات

آمارها نشان می دهد اگر مردان به دهه هشتم زندگی برسند، 88درصد آن ها و اگر به دهه نهم زندگی برسند، 100درصد آن ها دچار تغییرات حجمی خوش خیم پروستات می شوند. اگرچه در مجموع از این میزان ابتلا، حدود 30درصد آن ها نیاز به دخالت درمانی جراحی پیدا می کنند.
 
ب – سرطان پروستات

براساس آمار، 27درصد کل سرطان ها مربوط به سرطان پروستات است و دومین عامل مرگ و میر ناشی از تمام سرطان هاست. بر اساس مطالعات عواملی که در بروز سرطان پروستات دخیل است، عبارت است از:

– سابقه فامیلی: آن دسته افراد مذکر که پدر (پدران) آن ها سابقه ابتلا به سرطان پروستات را داشته است، به مراتب بسته به سن شروع با افزایش خطر ابتلا مواجهند. (بسته به سن از 3 تا 7 برابر)

– سن: با افزایش سن، میزان ابتلا افزایش می یابد، به طوری که اگر همه مردان به دهه نهم زندگی برسند، از هر 8نفر یک نفر مبتلا به این بیماری می شود.

– نژاد: معمولا سیاه پوستان بیش از سفیدپوستان به این بیماری مبتلا می شوند.

– هرچه از شرق به غرب دنیا برویم، احتمال ابتلا افزایش می یابد.
– تغییرات آب و هوایی
– رژیم های غذایی به ویژه رژیم پرچرب و اشباع شده
– چاقی
– مصرف زیاد ویتامین D و کلسیم
– مصرف الکل و موادمخدر
– بحث امواج و استرس گرچه به آن توجه شده، ولی اثبات شده نیست.

وازکتومی (بستن لوله های مرد)، به عنوان یک ریسک مورد ادعاست اگرچه اثبات آن نیاز به مطالعات بیشتری دارد.

– ارتباط تعداد دفعات مقاربت با سرطان پروستات: تا به حال در مطالعات به نتیجه ای قطعی درباره ارتباط تعداد دفعات مقاربت با سرطان پروستات اشاره نشده است.
 
عوامل کاهش دهنده بروز سرطان پروستات

از لیکوپن (گوجه فرنگی)، سلنیم (آجیل جات)، ویتامین E و ماهی (اسیدهای چرب امگا3) به عنوان عوامل کاهنده بروز سرطان پروستات نام برده می شود. با وجود بیماری براساس مطالعات و اطلاعات پیگیرانه به ویژه در افراد مسن، مرگ زودرس در قیاس با سایر سرطان ها بسیار کمتر اتفاق افتاده است و بیشتر بیماران به دلیلی غیر از سرطان پروستات می میرند که علت غالب این مرگ ها، بیماری قلبی عروقی است؛ یعنی می توان گفت افراد مسن مبتلا به سرطان پروستات با بیماری سرطان می میرند ولی نه از سرطان پروستات.
 
 
 
 
 
 
 
 

همه راه‌های درمان ریزش مو

لوسیون مینوکسیدیل برای پوست سر نیز استفاده شود و می تواند رشد مجدد مو را بعد از حدود ۱۲ هفته تحریک کند. با این حال، می توانید آن را یک سال برای اثر کامل دارو مصرف کنید.
همه راه‌های درمان ریزش مواگر چه در ریزش مو به ندرت نیاز به درمان می شود ولی بسیاری از مردم به دنبال درمان به دلایل زیبایی هستند. بسیاری از موارد ریزش مو مانند (شیمی درمانی) موقت است و نیازی به درمان ندارد.

اگر ریزش مو توسط یک عفونت یا شرایط دیگر، مانند لیکن پلان یا لوپوس دیسکوئید ایجاد شود درمان مشکل زمینه ممکن است به جلوگیری بیشتر از ریزش مو کمک کند.

کچلی با الگوی مردانه

کچلی با الگوی مردانه که معمولا درمان نشده اند به عنوان درمان های گران قیمت در دسترس هستند و برای همه مفید نیستند .دو دارو که ممکن است در درمان کچلی با الگوی مردانه موثر باشد عبارتند از:

- فیناستراید

- مینوکسیدیل

فیناستراید با نسخه پزشک در دسترس است آن به عنوان یک قرص هر روز مصرف می شود.

این دارو از هورمون تستوسترون که به هورمون دی هیدروتستوسترون ( DHT ) تبدیل می شود جلوگیری می کند دی هیدروتستوسترون DHT باعث کوچک شدن فولیکول های مو می شود بنابر این مسدود کردن تولید آن اجازه می دهد تا فولیکول های مو اندازه طبیعی خود را به دست آورند.

مطالعات نشان داده اند فیناستراید می توانید تعداد موهای مردم ( شمارش مو ) را افزایش می دهد معمولا بعد از سه تا شش ماه استفاده مداوم از فیناستراید اثر آن دیده می شود اگر درمان قطع شود فرآیند تاس شدن معمولا در عرض شش تا ۱۲ ماه از سر گرفته می شود.

عوارض جانبی فیناستراید نادر است کمتر از یک در ۱۰۰ مرد، مصرف فیناستراید سبب از دست دادن میل جنسی ) میل جنسی ( و یا اختلال در نعوظ می شود.

مینوکسیدیل

مینوکسیدیل در دسترس یک لوسیون است که شما باید هر روز در روی پوست سر خود مالش دهید این در داروخانه ها بدون نسخه در دسترس است بطور کامل مشخص نیست که مینوکسیدیل چگونه عمل می کند اما شواهد نشان می دهد که می تواند در بعضی از مردان سبب رشد مجدد مو شود.

دارو شامل هر دو مینوکسیدیل ۵ ٪ یا ۲ ٪ است برخی شواهد نشان می دهد نسخه قوی تر ۵ ٪ موثرتر است شواهد دیگر نشان داده است که نسخه قوی تر ۵ ٪ هیچ موثرتر از نسخه ۲ ٪ نیست با این حال، نسخه قوی تر ممکن است عوارض جانبی بیشتری مانند خشکی یا خارش در آن منطقه ایجاد کند.

مانند فیناستراید، مینوکسیدیل نیز معمولاً باید برای چند ماه مورد استفاده قرار گیرد قبل اینکه اثر آن دیده شود اگر درمان با مینوکسیدیل متوقف شود فرآیند تاس شدن معمولا از سر گرفته خواهد شد عوارض جانبی آن نادر است.

کچلی با الگوی زنانه

مینوکسیدیل در حال حاضر تنها داروی در دسترس برای درمان کچلی زنانه است. لوسیون مینوکسیدیل ممکن است به رشد مو در حدود یک در چهار زن که از آن استفاده کردند کمک کند و آن ممکن است سبب کاهش سرعت یا توقف ریزش مو در زنان دیگر شود به طور کلی، زنان به مینوکسیدیل بهتر از مردان پاسخ می دهند همانند مردان، شما نیاز به استفاده از مینوکسیدیل برای چند ماه برای دیدن هر اثر دارید.

آلوپسی آره آتا

هیچ درمان به طور کامل موثر برای آلوپسی آره آتا وجود ندارد با این حال، در اکثر موارد بدون درمان مو پس از حدود یک سال رشد می کند بنابر این انتظار هوشیارانه گاهی اوقات بهترین است به خصوص اگر شما فقط چند تکه کوچک از ریزش مو دارید.

برخی از درمانها برای آلوپسی آره آتا در زیر خلاصه شده است:

تزریق کورتیکواستروئید

کورتیکواستروئیدها داروهای حاوی استروئید، یک نوع از هورمون هستند آنها با سرکوب سیستم ایمنی بدن (دفاع طبیعی بدن در برابر عفونت و بیماری) کار می کنند این در آلوپسی آره آتا مفید است زیرا در این بیماری شرایطی وجود دارد که سیستم ایمنی بدن به فولیکول های مو آسیب می رساند.

تزریق کورتیکواستروئید به نظر می رسد موثرترین درمان برای تکه های کوچکی از آلوپسی است و همچنین روی پوست سر شما، همچنین در مناطق دیگر، مانند ابروها مورد استفاده قرار می گیرد.

یک راه حل کورتیکواستروئید است که چندین بار به مناطق طاس پوست تزریق می شود این سیستم ایمنی بدن شما را متوقف می کند و از حمله به فولیکول های مو جلوگیری می شود همچنین می تواند در این مناطق سبب تحریک دوباره رشد مو پس از حدود چهار هفته شود تزریق هر چند هفته تکرار می شود ممکن است زمانی که تزریق متوقف گردد آلوپسی برگشت کند.

عوارض جانبی تزریق کورتیکواستروئید شامل درد در محل تزریق و نازک شدن پوست شما ( آتروفی ) می باشد.

کورتیکواستروئیدهای موضعی

کورتیکواستروئیدهای موضعی (کرم و پماد) به طور گسترده ای برای درمان آلوپسی آره آتا تجویز می شود اما منافع بلند مدت آن شناخته شده نیست.

آنها معمولاً برای یک دوره سه ماهه تجویز می شوند. کورتیکواستروئیدها احتمالی عبارتند از:

- بتامتازون

- هیدروکورتیزون

- مومتازون

این به عنوان یک لوسیون، ژل و یا فوم وجود دارد با این حال، آنها را نمی توان بر روی صورت خود به عنوان مثال در ریش و یا ابرو خود را مورد استفاده قرار داد.

عوارض جانبی احتمالی از کورتیکواستروئیدها شامل نازک شدن پوست و آکنه است. قرص کورتیکواستروئیدها به دلیل خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی توصیه نمی شود.

لوسیون مینوکسیدیل

لوسیون مینوکسیدیل برای پوست سر نیز استفاده شود و می تواند رشد مجدد مو را بعد از حدود ۱۲ هفته تحریک کند. با این حال، می توانید آن را یک سال برای اثر کامل دارو مصرف کنید.

مینوکسیدیل برای درمان هر دو طاسی الگوی مردانه و زن مجوز استفاده دارد اما به طور خاص دارای مجوز برای درمان آلوپسی آره آتا نیست. این به این معنی است که تست پزشکی کامل برای این منظور وجود ندارد. مینوکسیدیل برای افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمی شود.

ایمنی درمانی

سلول های بنیادی ممکن است در درمان برای ریزش موی شدید و یا کل موثر باشد اگر چه کمتر از نیمی از کسانی که تحت درمان هستند رشد ارزشمند مجدد مو را خواهند دید.

یک محلول شیمیایی به نام diphencyprone ) DPCP ) برای یک منطقه کوچک از پوست تاس استفاده می شود این هر هفته با استفاده از یک دوز قوی تر از DPCP در هر زمان تکرار می شود این نتایج برای رشد مجدد مو بعد از حدود ۱۲ هفته است.

عوارض جانبی احتمالی سلول های بنیادی واکنش شدید پوست است با افزایش تدریجی غلظت DPCP می توان از عوارض جانبی اجتناب کرد عوارض جانبی کمتر معمول، شامل راش و رنگ پوست تکه تکه ( ویتیلیگو ) است در بسیاری از موارد، زمانی که درمان متوقف شود دوباره مو می افتد. سلول های بنیادی تنها در مراکز تخصصی در دسترس است.

کرم دیترانول

کرم دیترانول شبیه به سلول های بنیادی است به طور منظم به پوست سر قبل از شسته شدن استفاده شود. این امر به دنبال رشد مجدد مو باعث واکنش پوستی، در برخی موارد می شود.

با این حال، ثابت نشده است که کرم دیترانول در دراز مدت به طور قابل توجهی موثر باشد. همچنین می تواند باعث خارش و پوسته پوسته شدن پوست شود به این دلایل، دیترانول به طور گسترده ای استفاده نمی شود.

درمان با نور ماوراء بنفش

دو تا سه جلسه درمان با ( فتوتراپی ) در هر هفته در بیمارستان داده می شود. پوست در برابر اشعه ماورای بنفش (UVA و یا UVB) قرار می گیرد. در برخی موارد، قبل از اینکه پوست شما در معرض نور UV قرار گیرد ممکن است یک داروی به نام پسورالن، باعث شود که پوست شما به نور حساس تر شود.

نتایج نور درمانی اغلب ضعیف هستند. درمان می تواند تا تولید حداکثر نتایج تا یک سال طول بکشد و پاسخ متفاوت است و میزان عود بالا است. این درمان اغلب به خاطر عوارض جانبی ( تهوع، تغییرات رنگدانه پوست و افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست ) توصیه نمی شود.

خالکوبی - تاتو

برای بسیاری از مردم، امکان برگرداندن مو با خال کوبی ( تاتو ) وجود دارد این به عنوان درماتوگرافی شناخته شده و به طور کلی نتایج طولانی مدت آن خوب است اگر چه آن معمولاً گران قیمت است و فقط می تواند برای برگرداندن موهای بسیار کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد.

این معمولاً برای ابرو استفاده می شود و حتی می تواند به عنوان یک درمان برای ریزش موی پوست سر ناشی از کچلی شکل مردانه استفاده می شود.

کاشت موی مصنوعی

کاشت مو مصنوعی به عنوان یک درمان برای کچلی با الگوی مردانه به بازار عرضه شده است این شامل گذاشتن الیاف مصنوعی به پوست سر تحت بی حسی موضعی است.

کاشت موی مصنوعی خطر جدی عفونت و زخم دارد. کاشت موی مصنوعی توسط متخصصین پوست به دلیل خطر عوارض مانند ( عفونت، زخم و سقوط الیاف مصنوعی) توصیه نمی شود.

کلاه گیس مصنوعی

کلاه گیس می تواند یک درمان مفید برای افراد مبتلا به ریزش موی گسترده باشد.

پیوند مو

تحت بی حسی موضعی ( دارو ضد درد )، یک قطعه کوچک از پوست سر ( ۱cm پهنا و ۳۰ - ۳۵ سانتی متر طول ) از منطقه که در آن مقدار زیادی از مو وجود دارد برداشته می شود از این قطعه موهای منفرد یا گروه کوچکی از موها، بر روی مناطقی که هیچ مو وجود ندارد پیوند زده می شود.

در ضمیمه گرافت بخیه نیاز نیست زیرا محل کاشت مو توسط لخته شدن خون ثابت می شود در ظرف شش ماه موها مجددا رشد می کند.

پیوند مو در چند جلسه انجام می شود و باید از ۹ تا ۱۲ ماه بین این روش، استراحت وجود داشته باشد همانند هر نوع عمل جراحی، خطر عفونت و خونریزی که می تواند منجر به زخم قابل توجه و از دست دادن مو شود.

شبیه سازی مو

آخرین تحقیقات برای درمان ریزش مو شبیه سازی سلول مو در حال مطالعه است روش شامل گرفتن مقدار کمی از سلول های مو باقی مانده یک شخص، تکثیر آنها و تزریق در مناطق تاس است.

شبیه سازی برای درمان طاسی با الگوی مردانه و زنانه در نظر گرفته شده است با این حال، کارآزمایی های جدید و بیشتری نیاز است.
نظرات

  ارسال نظر

  سبد خرید شما

  سبد خالی است

  آمار

  • تعداد کالا: 29
  • بازدید امروز: 117
  • بازدید دیروز: 14
  • بازدید کل: 649118