Loading...

مناسب برای تناسب اندام

مناسب برای تناسب اندام

10 خوراکی برای پیشگیری از حمله قلبی

دارچین می تواند همراه با پاکسازی رگها از پلاک و جلوگیری از افزایش آنها، به کاهش سطح کلسترول کمک کند. دراچین سرشار از آنتی اکسیدان است و آنتی اکسیدان با جلوگیری از اکسیداسیون در خون باعث بهبود سلامت قلب و عروق می شود. می توانید مقداری از آن را در چای یا حتی قهوه بریزید یا به مواد غذایی دیگر بیافزایید.
در حالی که عصاره ها، معجون ها و نوشیدنی های زیادی برای سم زدایی بدن تبلیغ می شود تا به گفته سازندگانش بدنتان را پاکسازی و سم زدایی کند، طبیعت موادی غذایی در اختیارمان نهاده که همان خاصیت را دارند.

۱۰ ماده غذایی فهرست شده در ادامه، می تواند با پاکسازی شریان های خونی، شما را در محافظت از قلبتان یاری کند.

۱-آووکادو

به جای این که روی غذای خود مایونز بریزید، آن را با مقداری آووکادو خوشمزه تر و سالمتر کنید. مطالعات نشان داده که مصرف روزانه آووکادو می تواند با کم کردن LDL و افزایش HDL به بهبود کلسترول خون کمک کند. میزان HDL کلسترول باعث حفظ رگها از موانعی می شود که درون رگ رسوب کرده اند.

۲-مارچوبه

مارچوبه یک خوردنی عالی برای پاکسازی طبیعی عروق خونی است که می تواند به کاهش فشار و جلوگیری از لخته شدن خون کمک کند و بدین گونه شما را از بیماری های قلبی و عروقی نجات دهد. این گیاه پر از فیبر و مواد معدنی است که در فهرست طولانی آنها می توان از ویتامین های K، B1، B2، C و E یاد کرد.

۳-انار

این میوه پر از مواد شیمیایی گیاهی مفید است که با ایفای نقش آنتی اکسیدانی از دیواره سرخرگها در برابر آسیب محافظت می کند. آب انار باعث تحریک بدن به تولید اکسید نیتریک و در نتیجه، کمک به جریان یافتن خون و باز ماندن عروق خونی می شود.

۴-کلم بروکلی

کلم بروکلی سرشار از ویتامین K است. از این رو باعث مراقبت از کلسیم و جلوگیری از آسیب رسیدن به عروق می شود. همچنین مقالات پزشکی و بهداشتی - ی سرشار از فیبر است که می تواند به کاهش سطح فشار خون و کلسترول بیانجامد.

۵- زردچوبه

این ادویه یک ضد التهاب قدرتمند است که با کاهش التهابات از ایجاد مشکلات عروقی جلوگیری می کند. یک علت عمده تصلب شرائین سخت شدن رگهاست و اضافه کردن مقداری زردچوبه به رژیم غذایی می تواند آسیب به دیواره های شریانی را کاهش دهد.

۶- خرمالو

این میوه نیز پر از مواد آنتی اکسیدن و پلی فنول است که سبب کاهش LDL و تری گلیسیرید خون می شود. خرمالو علاوه بر این مقالات پزشکی و بهداشتی - ی از فیبر است که می تواند سبب تنظیم فشار خون شود و رگها را نیز پاک نگاه دارد.

۷- اسپیرولینا

بله... ممکن است اسم این ماده غذایی کمی برایتان عجیب و غریب باشد! اما در واقع این یک نوع جلبک سبز-آبی است که باعث تنظیم سطح لیپید در خون می شود. اسپیرولینا همچنین پروتئینی مناسب شامل همه نوع اسیدهای آمینه ضروری و مورد نیاز بدن برای حفظ سلامتی است و می تواند در کار استراحت دیواره های رگها و تثبیت فشار خون همراه با تنظیم سطح چربی خون کارگر افتد.

۸- دارچین

این ادویه خوشمزه هم می تواند همراه با پاکسازی رگها از پلاک و جلوگیری از افزایش آنها، به کاهش سطح کلسترول کمک کند. دراچین سرشار از آنتی اکسیدان است و آنتی اکسیدان با جلوگیری از اکسیداسیون در خون باعث بهبود سلامت قلب و عروق می شود. می توانید مقداری از آن را در چای یا حتی قهوه بریزید یا به مواد غذایی دیگر بیافزایید.

۹- قره قاط

این خوراکی مفید هم سرشار از آنتی اکسیدان است. بنابراین می تواند باعث کاهش سطح LDL و افزایش HDL کلسترول شود. در واقع، مصرف منظم عصاره قره قاط خالص احتمالاً تا حدود ۴۰ درصد به کاهش کلی خطرات ابتلا به بیماری های قلبی منجر می شود.

۱۰- چای سبز

این نوشیدنی سطوح بالایی از ترکیباتی را در خود دارد که می تواند مانع جذب کلسترول در طول هضم غذا شود. نوشیدن یک تا دو فنجان از آن در روز به بهبود سطح چربی خون و کاهش انسداد شریان ها کمک می کند. همچنین با افزایش طبیعی متابولیسم یا سوخت وساز بدن، می تواند در کاهش وزن و در نتیجه افزایش سلامت قلبی و عروقی موثر باشد.
 
 

9 ماده غذایی که بیشتر از پرتقال ویتامین C دارند

انبه شیرین و آبدار حاوی ۱۲۲ میلی گرم از ویتامین C به ازای هر پیمانه است. این میوه همچنین منبع عالی از زیگزانتین است که یک آنتی اکسیدان قوی برای کمک به سلامت چشم است و آن را از اسیب اشعه‌های مضر نور خورشید حفظ می‌کند. شما می‌توانید از این میوه خوشمزه در اسموتی‌های خود استفاده کنید.
زمانی که در مورد ویتامین C فکر می‌کنید حتما اولین چیزی که به ذهنتان خطور می‌کند پرتقال است. اما مواد غذایی دیگری نیز می‌توان پیدا کرد که سرشار از ویتامین C باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی این مواد بپردازیم.

۱.توت فرنگی:

توت فرنگی حاوی ۸۵ میلی گرم از ویتامین C در هر پیمانه است. این ماده منگنز نیز دارد که به پایدار و ثابت بودن قند خون کمک می‌کند. فقط مطمئن شوید که توت فرنگی ارگانیک و طبیعی خریداری می‌کنید.

۲.آناناس:

آناناس حاوی ۷۹ میلی گرم از ویتامین C در هر پیمانه است. بر خلاف سایر میوه‌ها، آناناس حاوی مقادیر قابل توجهی از آنزیم بروملین است که به هضم پروتئین کمک می‌کند.

۳.کلم قمری:

کلم قمری حاوی ۸۴ میلی گرم از ویتامین C در هر پیمانه است. این ماده همچنین دارای خواص ضد سرطانی است. شما می‌توانید از کلم قمری در نودل‌ها استفاده کنید یا از آن در تهیه آش استفاده کنید.

۴.انبه:

انبه شیرین و آبدار حاوی ۱۲۲ میلی گرم از ویتامین C به ازای هر پیمانه است. این میوه همچنین منبع عالی از زیگزانتین است که یک آنتی اکسیدان قوی برای کمک به سلامت چشم است و آن را از اسیب اشعه‌های مضر نور خورشید حفظ می‌کند. شما می‌توانید از این میوه خوشمزه در اسموتی‌های خود استفاده کنید.

۵.کلم بروکسل:

کلم بروکسل حاوی ۷۵ میلی گرم از ویتامین C به همراه مواد مغذی مبارزه کننده با سرطان است.

۶.کیوی:

تنها دو عدد از کیوی‌های خوشمزه حاوی ۱۲۸ میلی گرم از ویتامین C است. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که کیوی به خواب مناسب و خوب کمک می‌کند و کیفیت آن را بهبود می‌بخشد. این کار به خاطر سطح بالای سروتونین در این ماده است که نقش آغاز کنندگی خواب را دارد.

۷.پاپایا:

همانند آناناس و انبه، پاپایا نیز دارای ویتامین C بالایی است. یک عدد پاپایای کوچک تقریبا ۹۵ میلی گرم ویتامین C دارد. این ماده همچنین حاوی آنزیم پاپائین است که به کاهش التهاب کمک می‌کند.

۸.فلفل دلمه‌ای:

همه فلفل دلمه‌ای‌ها حاوی مقادیر بالایی از ویتامین C هستند. مقدار ویتامین c در فلفل دلمه‌ای سبز ۹۵ میلی گرم و در فلفل دلمه‌ای زرد ۳۴۱ میلی گرم است. همچنین این ماده کالری بسیار کمی دارد.

۹.کلم بروکلی:

یک پیمانه کلم بروکلی خام و خرد شده حاوی ۸۱ میلی گرم ویتامین C به همراه ویتامین K است که برای سلامت استخوان‌ها و لخته شدن خون ضروری است.
 
 
 
 
 
 
 
 

چگونه سیگار را ترک کنیم؟

شرط اصلی و لازم برای ترک یک عادت مضر، داشتن انگیزه بالا است. بنابراین افرادی که انگیزه بالاتری دارند در ترک سیگار موفق تر هستند. دلایل متعددی می تواند در موفق نبودن پروسه ترک سیگار نقش داشته باشد. مثلا افرادی که به علت مشکلات بیولوژیک در گیرنده های نیکوتینی نیاز بیشتری به نیکوتین دارند و نیز افرادی که بدن شان به علت مصرف طولانی مدت نیکوتین، خود را با نیکوتین بالا تطبیق داده است، معمولا در پروسه ترک سیگار با شکست مواجه می شوند.
وابستگی به نیکوتین از شایع ترین، کشنده ترین و پرهزینه ترین انواع وابستگی به مواد به حساب می آید که گاهی اوقات، از سوی افراد نادیده گرفته می شود. به طور کلی وقتی صحبت از وابستگی به مصرف ماده ای می شود، در واقع به اختلالی اشاره می شود که عوامل متعددی از جمله ژنتیک و وراثت، عوامل محیطی، اجتماعی و مسائل روانی در آن دخیل است که کاهش و کنترل تاثیر پذیری از این عوامل، بسیار سخت و گاهی غیرممکن می شود. به همین علت، وقتی صحبت از ترک سیگار می شود بسیاری از افراد به آن به عنوان یک مقوله دست نیافتنی و شاید غیرعملی در درازمدت، نگاه می کنند و بر این باورند که ترک دائم سیگار در اکثر موارد، ممکن نیست. اما متخصصان و روانپزشکانی که در حوزه ترک سیگار فعالیت می کنند بر این باورند که گرچه رفع همیشگی وابستگی به سیگار مشکل است، اما غیرممکن نیست.

دکتر بهنام شریعتی، روانپزشک در پاسخ به این پرسش که آیا ترک موفق و بدون بازگشت سیگار ممکن است و موفقیت در آن به چه عواملی وابسته است، می گوید: گرچه راه قطعی و صددرصد برای ترک سیگار وجود ندارد، اما نکته مهم آن است که حتی افرادی که در تلاش های نخست برای ترک موفق نمی شوند به احتمال زیاد می توانند سرانجام به هدف خود برسند. بی شک، داشتن انگیزه کافی، پشتکار، خودداری از نا امیدی و کمک گرفتن از متخصصان در ترک سیگار موثر است.

ترک وابستگی از نوع جسمی و روانی

دکتر شریعتی با اشاره به این که وابستگی جسمی به نیکوتین معمولا خود را به صورت نیاز به مصرف بیشتر در طول زمان و علائم جسمانی ترک سیگار نشان می دهد، می گوید: وابستگی روانی به سیگار نیز معمولا به صورت میل شدید به مصرف و ناتوانی در کنترل مصرف و صرف وقت و هزینه زیاد به منظور تهیه آن نشان می دهد. به بیان دیگر، وابستگی به نیکوتین هم جسمی و هم روانی است و در مواردی این دو از هم قابل تفکیک نیست و در حقیقت دو روی یک سکه است.

این روانپزشک تاکید می کند: در واقع، ترک سیگار با توجه به وابستگی های جسمی و روانی همراه آن ممکن است. آمارها نشان می دهد به طور متوسط 50 درصد افراد سیگاری در نهایت، موفق به ترک سیگار می شوند. معمولا افراد تلاش های متعددی برای ترک دارند که در هر تلاش حدود 5 تا 10 درصد احتمال موفقیت وجود دارد. البته در صورتی که افراد از درمان های دارویی و غیردارویی موجود کمک بگیرند احتمال موفقیت به طور چشمگیری افزایش می یابد.

ترک وابستگی روانی به سیگار سخت تر است

معمولا عوارض جسمی ترک سیگار، فقط طی چند روز اول در شکست خوردن این تلاش ها نقش دارد و آنچه در دراز مدت باعث عود و بازگشت به مصرف سیگار می شود عوامل روانی مثل هوس است. دکتر شریعتی با اشاره به این مطلب می گوید: مواد به صورت کلی و سیگار به طور خاص اثرات درازمدتی بر مغز می گذارد که برطرف شدن این اثرات مدت زیادی طول می کشد. فرد سیگاری معمولا در زمان ترک با شرایط و محیط هایی روبه رو می شود که به طرز بسیار قوی موجب برانگیخته شدن هوس کشیدن مجدد سیگار در وی می شود.

چه کسانی در ترک دائم سیگار موفق هستند؟

دکتر شریعتی در این باره توضیح می دهد: شرط اصلی و لازم برای ترک یک عادت مضر، داشتن انگیزه بالا است. بنابراین افرادی که انگیزه بالاتری دارند در ترک سیگار موفق تر هستند. دلایل متعددی می تواند در موفق نبودن پروسه ترک سیگار نقش داشته باشد. مثلا افرادی که به علت مشکلات بیولوژیک در گیرنده های نیکوتینی نیاز بیشتری به نیکوتین دارند و نیز افرادی که بدن شان به علت مصرف طولانی مدت نیکوتین، خود را با نیکوتین بالا تطبیق داده است، معمولا در پروسه ترک سیگار با شکست مواجه می شوند.

این روانپزشک می افزاید: اما مسائل دیگری هم در شکست ترک موثر است. مثلا محیط اجتماعی و خانوادگی که باعث می شود فرد به طور مکرر در معرض دیدن سیگار قرار بگیرد یا مشکلات دیگری مثل افسردگی و اضطراب که می تواند برانگیزاننده هوس در فرد باشد. برخی از افراد نیز ممکن است به علل دیگری از جمله افزایش وزن دوباره رو به مصرف سیگار بیاورند.

موثرترین شیوه های ترک

خوشبختانه شیوه های متعددی برای ترک سیگار وجود دارد، از درمان های غیر دارویی مثل رفتار درمانی، آموزش مهارت های اجتماعی و روش های پیشگیری از عود گرفته تا درمان های دارویی که بهره گیری از آنها در کنار هم، با انتخاب صحیح و تحت نظر متخصصان ترک می تواند بسیار موثر و مفید باشد.
دکتر شریعتی با اشاره به این مطالب توضیح می دهد: در زمینه ترک سیگار داروهایی وجود دارد که هوس کشیدن سیگار را کم یا گیرنده های نیکوتینی را تنظیم می کند. جایگزین های نیکوتین نیز می تواند نیاز به نیکوتین بدن را کم کند، بدون این که اثرات مضر سیگار را داشته باشد. در واقع، تلفیق این درمان ها از موثر ترین شیوه های درمانی ترک سیگار محسوب می شود.

به جای تبلیغات به متخصصان اعتماد کنید

طی سال های اخیر، اثرپذیری از تبلیغات مربوط به روش های ترک سیگار، مردم را با چالش ها و مشکلات زیادی روبه رو کرده تا جایی که اعتماد به روش های تبلیغی برای ترک سیگار را با تردید های زیادی مواجه ساخته است.

دکتر شریعتی در این باره معتقد است: درباره برخی از محصولاتی که به عنوان جایگزین های نیکوتین تبلیغ می شود باید گفت که گاهی این جایگزین ها می تواند در روند ترک سیگار موثر و مفید باشد که اغلب آنها در داروخانه ها نیز در دسترس و بدون نسخه قابل تهیه است. البته برای تنظیم میزان مصرف آنها بهتر است از پزشک کمک گرفته شود. وی تاکید می کند: اثرات بهره گیری از روش هایی مانند سیگار الکترونیک هنوز برای متخصصان اثبات نشده است، اما بدون شک، برای پیدا کردن بهترین راه درمان باید به جای تبلیغات رسانه ای به متخصصان و پزشکان اعتماد کرد.

توصیه هایی برای موفقیت در ترک

به گفته دکتر شریعتی، فردی که تصمیم جدی برای ترک سیگار گرفته است، قبل از آغاز روند ترک باید بداند که ترک یک عادت، کاری سخت و طاقت فرسا و در صورت موفقیت، بسیار شیرین و لذت بخش است. هنگامی که فرد تصمیم به ترک می گیرد در حقیقت به راهی پر فراز و نشیب قدم می گذارد. برخی فکر می کنند که ترک سیگار یک پروسه همه یا هیچ است و برخی هم پس از مدتی از ترک، مغرور می شوند و خود را ایمن از بازگشت می دانند و در هنگام عود معمولا چنین افرادی فکر می کنند که با یک یا دو نخ سیگار اتفاقی نخواهد افتاد. در حالی که همین مصرف کم نیز می تواند آتش بازگشت به سیگار را شعله ور کند.

وی توصیه می کند: تا حد امکان باید از سرنخ هایی که افراد را پس از ترک به یاد سیگار می اندازد دوری شود و پس از گرفتن تصمیم برای ترک نیز نباید حتی یک نخ سیگار در منزل نگهداری شود. با دوستان سیگاری نیز باید کمتر معاشرت شود و از حضور در جمعی که در آن سیگار کشیده می شود نیز اجتناب شود. به خاطر داشته باشید که بحث اعتیاد به سیگار، یک موضوع زیست شناختی، روانی و اجتماعی است و خانواده و اطرافیان مهم ترین قسمت از این شبکه اجتماعی را تشکیل می دهند. بنابراین نقش حمایتی آنان در ایجاد انگیزه و فراهم کردن شرایط محیطی لازم برای ترک سیگار بسیار موثر است.
 
 
 
 
 
 

کنترل آثار دیابت بر چشم‌ها

در زنان باردار به دلیل همین تغییرات، هم کنترل قندخون مشکل‌تر و هم درمان عوارض چشمی در این افراد دشوارتر است. بنابراین لازم است در کنترل قندخون و معاینات چشمی به خصوص افراد جوان و زنان باردار دقت بیشتری داشت.
یک فوق تخصص شبکیه و لیزر گفت: در دیابت نوع یک (وابسته به انسولین) آسیب‌های چشمی شدیدتر است و به دلیل تغییرات هورمونی و اثر قندخون بر چشم‌ها، نابینایی مطلق ناشی از دیابت در افراد بیشتر دیده می‌شود.

دکتر علی کثیری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تفاوتی که دیابت بارداری با دیابت معمولی دارد این است که دیابت بارداری معمولا روی چشم‌ها تاثیر نمی‌گذارد، اما در افرادی که مبتلا به دیابت حاملگی هستند باید بعد از زایمان، سالی یک بار قندخون آنان بررسی شود؛ زیرا ممکن است در سنین بعدی دچار دیابت معمولی شوند.

وی ادامه داد: در دو دسته از افراد مبتلا به دیابت، کنترل قندخون به دشواری انجام می‌شود؛ از جمله این افراد، نوجوانان و زنان باردار هستند.
فوق تخصص شبکیه و لیزر مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) اهواز گفت: در کودکان نیز به دلیل تغییرات هورمونی شدید در صورتی که دچار عوارض چشمی ناشی از دیابت شوند، عوارض چشمی آنها شدیدتر و درمان نیز مشکل‌تر است. همچنین در زنان باردار به دلیل همین تغییرات، هم کنترل قندخون مشکل‌تر و هم درمان عوارض چشمی در این افراد دشوارتر است. بنابراین لازم است در کنترل قندخون و معاینات چشمی به خصوص افراد جوان و زنان باردار دقت بیشتری داشت.

کثیری با تاکید بر این‌که لازم است زنان پیش از باردار شدن حتما معاینه چشم‌پزشکی شوند، افزود: ضرورت این معاینات این است که اگر قبل از حامله شدن، چشم فرد سالم باشد تنها نیاز به پیگیری‌های دوران بارداری دارند، ولی اگر چشم‌شان به دلیل عوارض دیابت گرفتار باشد، باید قبل از حامله شدن اقدامات درمانی برای این افراد انجام شود؛ زیرا حاملگی یک ریسک‌فاکتور است که موجب تشدید آثار قندخون روی شبکیه چشم می‌شود.

وی اظهار کرد: در دیابت نوع یک (وابسته به انسولین) آسیب‌های چشمی شدیدتر است و به دلیل تغییرات هورمونی و اثر قندخون بر چشم‌ها، نابینایی مطلق ناشی از دیابت در افراد بیشتر دیده می‌شود. دیابت نوع دو کمتر موجب نابینایی در افراد می‌شود.
این فوق تخصص شبکیه و لیزر عنوان کرد: برای درمان عوارض چشمی ناشی از دیابت در مراحل پیشرفته بیماری و ابتلای فرد به آب مروارید و آب سیاه، بیماران اقدام به عمل جراحی می‌کنند.

کثیری گفت: آنچه در این میان اهمیت دارد کنترل قندخون پس از عمل جراحی است؛ زیرا بروز عفونت چشمی پس از عمل جراحی را کنترل می‌کند. عفونت داخلی چشم پس از جراحی در بیماران دیابتی شایع است. به دلیل حساسیت چشم‌ها به عنوان بخش مهمی در بدن، در صورتی که چشم بیماران دیابتی سالم باشد، می‌توانند اطمینان پیدا کنند که بقیه ارگان‌های بدن مانند کلیه‌ها، قلب و مغز نیز سالم هستند.
 
 
 
 
 

ورزش های مناسب برای تناسب اندام

شنا برای تقویت بالاتنه شنا برای تقویت اندام های بالای کمر، مناسب است. حرکت در برابر مقاومت آب، بازوها را تقویت می کند. شنای آزاد، کرال پشت یا پروانه می تواند عضله شانه و عضلات سینه ای را به کار بگیرد.
برای این که بدانید چه ورزشی برای تناسب کدام اندام مناسب است، این مطلب را مطالعه کنید.

تقویت بازوها با تنیس

ضربه زدن به توپ و عبور دادن آن از تور می تواند باعث تقویت بازوان شود. همچنین حرکت کف دست (فورهند) می تواند برای تقویت قفسه سینه مناسب باشد، حرکت پشت دست (بک هند) نیز می تواند برای تقویت شانه ها مفید باشد.

شنا برای تقویت بالاتنه

شنا برای تقویت اندام های بالای کمر، مناسب است. حرکت در برابر مقاومت آب، بازوها را تقویت می کند. شنای آزاد، کرال پشت یا پروانه می تواند عضله شانه و عضلات سینه ای را به کار بگیرد.

پدال زدن برای تقویت ساق پاها

دوچرخه سواری برای ماهیچه پای شما مفید است.

عضله چهار سر ران، ماهیچه های همسترینگ و پشت ساق پا را تقویت می کند.

دویدن برای تناسب تمام بدن

دویدن و پیاده روی سریع برای پشت ساق پاها و ران ها مفید است . این ورزش ها با پوکی استخوان مقابله می کند.

پیاده روی برای تقویت مفاصل

قدم زدن که سبک تر از دویدن و پیاده روی سریع است، ماهیچه های پا و استخوان ها را تقویت می کند.

پیلاتس و یوگا برای تقویت عضلات میان تنه

این ورزش های محبوب که کل بدن را تمرین می دهد، برای تقویت عضلات میان تنه (منطقه بین کمر و شکم) مفید است . همچنین یوگا می تواند برای ماهیچه های پا و قسمت بالای بدن نیز مناسب باشد.
 
 
 

 

انواع مکمل های غذایی از برندهای معتبر جهانی

مشاوره و فروش انواع مکمل غذایی
کاهش وزن و افزایش وزن
ارایه انواع برنامه تمرینی و رژیم مختص اهداف شما

با مدیریت و نظارت آرش یزدانی قهرمان جهان و مدرس بین المللی علوم ورزشی و تغذیه

09120399138

کانال تلگرام عضو شوید تخفیف بگیرید

 

دارای مدرک ملی پیکر سنجی , حرکت شناسی , تغذیه کاربردی  , مربی گری حرفه ای بدنسازی از استرالیا

دارای مدرک رسمی آنتروپومتری از هیئت پزشکی ورزشی ایران

دارای مدرک دوره تغذیه ورزشی , کار با دستگاه , برنامه نویسی از هیئت پزشکی ورزشی ایران

دارای مدرک مربی گری درجه یک از فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام

دارنده داوری درجه سه از فدراسیون بدنسازی ایران

مدرک عالی پیکر شناسی ورزشی از فدراسیون پزشکی ایران

گواهینامه رسمی تغذیه در کودکان و نوجوانان از فدراسیون پزشکی

دارنده مدرک تغذیه و استروئید شناسی از اروپا

گواهینامه سمینار آموزشی مکمل های افزایش و کاهش وزن از هیئت پزشکی ورزشی ایران

عضو مدرسین موسسه بین المللی TAFE استرالیا معتبر در 180 کشور جهان

تقدیرنامه رسمی پژوهشکده علوم ورزشی هلند

با بیش از 15 سال سابقه حرفه ای و ده ها عنوان قهرمانی بین المللی

نظرات

  ارسال نظر

  سبد خرید شما

  سبد خالی است

  آمار

  • تعداد کالا: 29
  • بازدید امروز: 104
  • بازدید دیروز: 14
  • بازدید کل: 649105