Loading...

معالجه بیماری‌های

معالجه بیماری‌های

تاکنون دلیل اصلی ارتباط بین اندازه پا و طول عمر کشف نشده است اما دانشمندان توانستند جدولی از اندازه پا زن‌ها و مردها و طول عمر احتمالی آن‌ها ارائه دهند. استفاده از این جدول برای کودکان هم مفید است.

رابطه سایز کفش با طول عمر!

تاکنون دلیل اصلی ارتباط بین اندازه پا و طول عمر کشف نشده است اما دانشمندان توانستند جدولی از اندازه پا زن‌ها و مردها و طول عمر احتمالی آن‌ها ارائه دهند. استفاده از این جدول برای کودکان هم مفید است.
رابطه سایز کفش با طول عمر!در مطالعه‌ای دانشمندان توانستند رابطه‌ای بین سایز کفش و طول عمر احتمالی افراد کشف کنند که میان زنان و مردان متفاوت است.
 
طی مطالعه‌ای که در دو سال انجام شد، دانشمندان داده‌های 3400 مرد و زن مرده را جمع‌آوری و بررسی کردند و رابطه‌ای نزدیکی را بین طول عمر بیماران مرده و اندازه پا افراد پیدا کردند.

آن‌ها به این نتیجه رسیدند که اندازه بدن افراد و چاقی و لاغری آن‌ها ممکن است رابطه‌ای با طول عمر آن‌ها نداشته باشد اما اندازه پایشان می‌تواند با طول عمرشان ارتباط مستقیم داشته باشد.

تاکنون دلیل اصلی ارتباط بین اندازه پا و طول عمر کشف نشده است اما دانشمندان توانستند جدولی از اندازه پا زن‌ها و مردها و طول عمر احتمالی آن‌ها ارائه دهند. استفاده از این جدول برای کودکان هم مفید است زیرا سایز پا آن‌ها روز به روز بیشتر رشد می‌کند و آن‌ها می‌توانند با استفاده از آن طول عمر خود را تخمین بزنند.

زن‌ها

سایز : 35 طول عمر: 64 تا 69 سال
سایز: 36 طول عمر: 70 تا 76
سایز: 37 طول عمر: 77 تا 82
سایز: 38 طول عمر: 78 تا 84
سایز: 39 طول عمر: 73 تا 75
سایز: 40 طول عمر: 70 تا 72
سایز: 41: طول عمر: 67 تا 70
سایز: 42 طول عمر: 66 تا 69

رابطه سایز کفش با طول عمر!مردها

سایز : 38 طول عمر: 66 تا 69 سال
سایز: 39 طول عمر: 67 تا 72
سایز: 40 طول عمر: 72 تا 75
سایز: 41 طول عمر: 73 تا 77
سایز: 42 طول عمر: 75 تا 82
سایز: 43 طول عمر: 74 تا 79
سایز: 44: طول عمر: 67 تا 72
سایز: 45 طول عمر: 66 تا 69
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

خواص ترب‌سیاه

ترب‌سیاه چون غنی از ویتامین C است و در رفع خستگی و جذب آهن بدن به عنوان آنتی‌اکسیدان قوی در بدن عمل می‌کند. خواص شگفت‌انگیز ترب‌سیاه برای سرفه‌های آزار دهنده مزمن و حتی کهنه بسیار مفید است.

یک کارشناس تغذیه در ملایر گفت: اثر فوق‌العاده مفید ترب‌سیاه برای معالجه بیماری‌های کلیوی و تصفیه کلیه توسط پزشکان سنتی جهان شناخته شده و شهرت زیادی برای حفظ سلامت روده‌ها دارد.

 

"مریم میرسنجری"، در این رابطه افزود: ترب، به علت داشتن ترکیبات گوگردی به عنوان ضدباکتری، ضدقارچ و ضدویروس عمل می‌کند و مانع از بروز عفونت‌های مجاری تنفسی و مجاری ادراری و باعث سم‌زدایی از کبد می‌شود و کلیه را فعال می‌کند همچنین باعث پودر شدن سنگ کلیه به ویژه سنگ‌های اگزالات کلسیم می‌شود.

 

وی اظهار کرد: دقت کنید ترب‌سیاه حتما بعد از غذا بخورید و از مصرف زیاد آن خودداری کنید چرا که مصرف زیاد، پرزهای روده را از بین می‌برد و به علت دیرهضم بودن نفاخ است و دارای ویتامین C و B است و در فصل پاییز و زمستان از سرماخوردگی و آنفلوانزا جلوگیری می‌کند.

 

میرسنجری ادامه داد: ترب‌سیاه چون غنی از ویتامین C است و در رفع خستگی و جذب آهن بدن به عنوان آنتی‌اکسیدان قوی در بدن عمل می‌کند. خواص شگفت‌انگیز ترب‌سیاه برای سرفه‌های آزار دهنده مزمن و حتی کهنه بسیار مفید است.

 

وی خاطرنشان کرد: یک عدد ترب‌سیاه را از بالا به اندازه دو تا گردو گود کنید و مقداری عسل طبیعی داخل آن بریزید و از پائین جای ریشه آن سوراخ ریزی به وجود آورید و آن را بالای ظرفی قرار داده تا عسل و آب ترب ترکیب و خارج شود و از آن معجون روزی دو قاشق میل کنید به طوریکه با این کار مخاط برونشیت روان شده و سرفه‌ها درمان می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

احتمال ابتلا به سرطان پستان در مبتلایان به تیروئید

محققان بیمارستان دانشگاهی آرهوس در دانمارک می گویند خطر ابتلا به سرطان پستان در زنان مبتلا به پرکاری تیروئید بیش از سایرین است.

 

خبر خوب برای زنان دچار کم کاری تیروئید هم این که این گروه از بیماران شش درصد کمتر از زنان سالم در معرض خطر سرطان پستان هستند.

 

این پژوهش وسیع حاصل تحقیقی 36 ساله است که طی آن 80 هزار زن مبتلا به پرکاری و 61 زن مبتلا به کم کاری تیروئید حضور داشتند که همگی آنان در ابتدای این تحقیق به سرطان مبتلا نبودند.

 

محققان خاطرنشان کردند گرچه بین پرکاری تیروئید و سرطان پستان رابطه پیدا شده است، اما این امر اصلا نمی‌تواند بدین معنا باشد که فرد مبتلا به سرطان پستان به بیماری‌های تیروئید و یا بالعکس مبتلا می‌شود.

 

به گفته پژوهشگران غده‌های تیروئید در کنترل متابولیک، رشد و بلوغ اعضای بدن نقش اصلی را ایفا می‌کنند و زنان در مقایسه با مردان بیشتر به پرکاری تیروئید مبتلا می‌شوند که رقم مبتلایان را می‌توان تقریباً 51 نفر از 100 هزار نفر عنوان کرد.

 

نکته‌ای که محققان در آخر به آن اشاره کردند "یک دست بودن" جمعیت مورد مطالعه در این تحقیق عنوان شده که همگی دانمارکی بودند و مانند سایر تحقیقات بین‌المللی نژاد و ملیت‌های مختلف را شامل نمی‌شود و به همین دلیل عمومیت دادن این نتایج را به سایر اقشار زود پنداشته‌اند.

 

این پژوهش در مجله "European Journal of Endocrinology" منتشر شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

  ارسال نظر

  سبد خرید شما

  سبد خالی است

  آمار

  • تعداد کالا: 29
  • بازدید امروز: 157
  • بازدید دیروز: 14
  • بازدید کل: 649158