Loading...

قرار گرفتن در معرض دود سیگار دیگران

قرار گرفتن در معرض دود سیگار دیگران

چطور وزن کم کنیم اما پوستمان آویزان نشود؟

چطور وزن کم کنیم اما پوستمان آویزان نشود؟حتماً آب بخورید. کمبود آب بدن باعث خشک شدن سلول های پوست شده و باعث می‌شود که این سلول ها انعطاف‌پذیری خود را از دست بدهند.
 
شما نهایتاً برنامۀ ورزشی و غذایی مناسبتان را پیدا کرده‌اید و کیلوهای اضافی‌تان شروع به آب شدن کرده‌اند.
 
فقط یک مشکل وجود دارد: همان سطحی که قبلاً روی بدنتان را پوشانده بود، حالا باید روی بدنی لاغرتر را بپوشاند و در نتیجه پوستتان حالت آویزان و اضافی پیدا می‌کند. ترکها روی شکم و بازوهایتان شکل می‌گیرد و صورتتان کمی افتاده به نظر می‌رسد.
 
اگرچه نمی‌توان کاملاً مانع پوست آویزان شد، اما اگر می‌خواهید مقدار زیادی وزن کم کنید، راههایی وجود دارد که بتوانید پوستتان را سفت کنید. سبک زندگی سالم و استراتژی‌های خاصی برای تقویت کلاژن وجود دارد.

کلاژن یک پروتئین سازه‌ای است که مسئول سلامتی و ارتجاعی بودن پوست است. در زیر با شش راهی که با انجام آنها می‌توانید همزمان با وزن کم کردن، پوستی کشیده‌تر و سفت‌تر داشته باشید آشنا می‌شوید:
 
به تدریج وزن کم کنید
 
اکثر متخصصان توصیه می‌کنند که بسته به وزن اولیه‌تان، باید هدف گذاری کم کردن وزنتان بین نیم کلیو تا 2.5 کیلو باشد. سریع وزن کم کردن با استفاد از رژیم‌های سریع و دارویی، باعث بدشکل شدن خط و خطوط صورتتان و تاثیر بد بر روی پوستتان خواهد شد. همچنین موفقیتتان را در جلوگیری از بازگشت مجدد وزن کم شده به خطر می‌اندازد.
 
ماهیچه بسازید
 
چربی‌ای را که زمانی پوستتان را پر کرده بود با ماهیچه پر کنید. این کار را باید از طریق تمرینات قدرتی انجام دهید. اگر نمی‌خواهید پوستتان بعد از کم کردن وزن، آویزان شود، باید ماهیچه را جایگزین چربی کنید. ماهیچۀ زیر پوست سفت است و بنیانی را در اختیار پوست می‌گذارد که روی آن سوار شود. ورزش کردن نه تنها روی آویزان نماندن پوست موثر است، در وزن کم کردن هم تاثیر دارد و وزنی که با وزرش کم شود کمتر احتمال بازگشت دارد.
 
بسته به ترجیحتان، می‌توانید از دمبل، دستگاه یا وزن خود بدن استفاده کنید. اما حتماً هدفگذاری کنید که در طول هفته چهار جلسه تمرین قدرتی انجام دهید. دو یا سه روز را هم به تمرینهای شدید اختصاص دهید تا هم متابولیسم تان را به کار بیاندازید و هم جرم ماهیچه‌ای بیشتری بسازید. همراه این تمرینات، پروتئین کافی را هم به همراه وعده‌ها و میان‌وعده‌هایتان مصرف کنید تا از داخل و بیرون قوی‌تر، مستحکم تر و سفت‌تر شوید.
 
از پوستتان در مقابل نور خورشید محافظت کنید
 
اگر خارج از منزل ورزش می‌کنید، تلاش کنید در معرض اشعۀ فرابنفش آفتاب قرار نگیرید. این اشعه کلاژن پوست را نابود می‌کند. سعی کنید پیاده‌روی یا دویدنتان را اوایل صبح یا اواخر روز، یعنی زمانی خورشید کمتر سوزاننده است، انجام دهید. لباسهایی بپوشید که از شما در مقابل نور آفتاب محافظت کند. ضمناً کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید.
 
کلی میوه و سبزی بخورید
 
بشقابتان را پر از میوه‌ها و سبزیجات رنگارنگ کنید. اینها حاوی مواد مغذی‌ای هستند که برای سلامت پوست حیاتی است. به خصوص ویتامین A را فراموش نکنید.
 
این آنتی‌اکسیدان می‌تواند به ترمیم آسیب های ناشی اشعۀ فرابنفش کمک کند. این ویتامین در گوجه، فلفل قرمز و سبزیجات قرمز رنگ وجود دارد. همزمان از میوه‌های حاوی ویتامین سی هم استفاده کنید. این ویتامین به ساخت کلاژن کمک می‌کند.
 
سیگار نکشید
 
سیگار خودتان را دور بیاندازید و از دود سیگار بقیه هم دوری کنید. سیگار کشیدن، مقاومت پوست را کاهش می‌دهد.
 
همچنین تحقیقات نشان می‌دهند که قرار گرفتن در معرض دود سیگار دیگران، باعث افزایش سطح پروتئین‌های التهابی در پوست شده و با کاهش سطح کلاژن، منجر به نازک شدن پوست و ایجاد چین و چروک می‌شود.
 
آب بخورید
 
حتماً آب بخورید. کمبود آب بدن باعث خشک شدن سلول های پوست شده و باعث می‌شود که این سلولها انعطاف‌پذیری خود را از دست بدهند.
 
متخصصان توصیه می‌کنند که هر روز به ازای هر کیلو از وزن بدنتان، 30 گرم آب بخورید.

منبع: جام جم
 
 
 

گردش ماه بر سلامت انسان تاثیر می گذارد؟!

گردش ماه بر سلامت انسان تاثیر می گذارد؟!ماه که هر 30 روز یکبار به دور زمین بر روی مدار گردش می‌کند، مواد بیضی شکل حرکت‌اش سبب ایجاد موانعی در بدن می شود.

هنگامی که به ماه شب چهاردهم نگاه می‌کنی ظاهر آن را که زیبایی و آرامش خاص خودش را دارد، نظر مردم را به خود جلب می‌کند، اما در پشت همین زیبایی و سرخ رنگی، همین ماه زیبا و مهربان به راحتی هرچه تمام‌تر سلامت روح و روانی افراد را تحت تأثیر خود قرار داده و ضرب‌المثل دوری و دوستی را یک بار دیگر تأیید می‌کند، طوری که با دور بودن از کره خاکی سبب برقراری راحتی و نشاط در جامعه می‌شود.
 
در کتاب دهخدا ماه به معنی جرم آسمانی بزرگی تعریف شده که هر 30 روز یک بار به دور زمین می‌چرخد و مردمی که به آن نگاه میکنند به اندازه و قائده آن هیچ اهمیتی نداده و فقط به زیبایی‌های آن دقت ویژه‌ای می‌کنند.
 
جعفر بای آسیب شناس با اشاره به تأثیر گردش‌ ماه بر سلامت فرد اظهار داشت: در زمانی که ما در جهت قبله بخوابیم، کشش خون در مسیر مخالف رگ‌ها است و در نتیجه فشار مضاعفی به قلب وارد می‌شود و در زمان استراحت، قلب انسان دو برابر کار می‌کند تا بر مسیر جاذبه زمین غلبه کرده و خون را به گردش در بیاورد.
 
بگذارید ماه از شما فاصله بگیرد

کشش ماه هر تأثیری که بر جزر و مد می‌گذارد بر فشار خون و گردش خون تأثیر مثبت و منفی خودش را می‌گذارد و میزان گردش مناسب خون در بدن سبب نشاط و شادمانی فرد می‌شود. به طوری که هرچه فشارخون در حد نرمال باشد افراد سرحال‌تر و شاداب‌تر بوده و اگر این فشار خون مناسب نباشد انسان دچار سستی و بی‌رمقی می‌شود.
 
دور و نزدیکی بودن ماه به کره خاکی زمین بر سیستم بدن و گردش خون تأثیر زیادی می‌گذارد و این بر نحوه خوابیدن افراد اثر خود را بیشتر می گذارد به طوری که اگر انسان در جهت قبله بخوابد انحراف و امواج منفی از بدن در هنگام خواب بیرون رفته و همین امر سبب می‌شود جریان خون به خوبی تنظیم شود.
 
30 ام هر برج سالم ترید!

وی بیان کرد: در زمانی که ماه از کره دور می‌شود اثرات جزر و مد آن کم شده و در نتیجه انسان راحت‌تر اعضای‌ش کار می‌کند و در زمان خوابیدن تلاش کمتری از خود نشان می‌دهد، که در این زمان در هنگام بیداری، افراد بانشاط و بروز دعواهای خیابانی در اجتماع کاهش می‌یابد.
 
این آسیب شناس افزود: انسان‌های سالم در افراد و آخر هر ماه ناراحتی روحی و روانی ندارند و در نتیجه شاداب‌تر بوده و با کوچکترین مسئله‌ای از کوره در نمی‌روند و تشنج در جامعه ایجاد نمی‌شود.
 
15 هر ماه اوج کرختگی

وی ابراز داشت: انسان های با جثه قوی تر معمولا احساس نشاط و انرژی بیشتری دارند ولی افراد ضعیف کرختگی و سستی را بیشتر احساس می کنند و این جثه ضعیف آثار نامطلوبی از خودش در جامعه می‌گذارد و در نهایت جزر و مد دریا در کره خاکی یکی از علل بروز رفتارهای عصبی و پرخاشگرانه در انسان ها می باشد که اثر آن در افراد با جثه ضعیف تر بیشتر است.
 
وی ادامه داد: در زمانی که ماه به کره زمین نزدیک می‌شود، اثرات مخربی بر اعصاب و روان افراد وارد می شود و سبب ایجاد ناهنجاری های اجتماعی و کم تحرکی در انسان ها می شود که در اواسط هر ماه این پدیده علمی به اوج خود می رسد.
 
در این روزها دچار یبوست می شوید

این آسیب شناس اضافه کرد: در هنگام دوری یا نزدیکی ماه به کره زمین تغذیه افراد تحت تأثیر قرار گرفته و دستگاه گوارش در زمان نزدیکی ماه به زمین خوب عمل نکرده و غذا به خوبی هضم نمی‌شود.
 
وی در پایان گفت: به طور کلی گردش ماه بر خلق و خوی تند مزاج بودن افراد تأثیر منفی و مثبت می‌گذارد و این اثر سبب ضعیف شدن اعصاب افراد و در نهایت سبب بالارفتن ناهنجاری های اجتماعی در جامعه می شود.
 
در این روز از ماه موهایتان را کوتاه کنید

عتیبی کارشناس نجوم و علوم ستاره شناسی گفت: ماه جرم بزرگ آسمان است که هر 29 تا 30 روز با یک بار گردش به دور زمین سبب تقویت موها و رشد سریع‌ آنها است 1.5 تا2.3 سانتی‌متر زمانی که ماه به زمین نزدیک است افزایش می‌یابد و براساس شواهد موجود برای این که خون به خوبی در پوست سر جریان پیدا کند در هنگامی که ماه کامل می شود، بهتر است موها را کوتاه کرد.
 
مبادا عصبی شوید

وی بیان کرد: قدرت ماه به قدری است که بر جریان و گردش خون در بدن تأثیر گذاشته و با افزایش قطر مویرگ‌های خونی سبب بهتر شدن جریان خون می‌شود و این امر سبب تقویت سیستم ایمنی بدن در برخی روزهای ماه و بلعکس باعث ایجاد آسیب های فراوانی به سلول های بدن به ویژه در اواسط هر ماه می شود.
 
این کارشناس نجوم ادامه داد: در زمانی که ماه کامل است متأسفانه خلق و خوی افراد به تنگ آمده و انسان‌ها حالت تهاجمی به خود می‌گیرند و این تأثیر قدرت نزدیکی ماه به زمین است که بر روی روح و روان افراد تأثیر مستقیمی می‌گذارد.
 
ارتباط تنگاتنگ ماه و بیماری های قلبی

عتیقی با بیان این که ماه باعث بروز مشکلات بسیاری در سیاهرگ‌ها می‌شود، افزود: همان طور که با قدرت‌ ماه آب دریاهای آزاد بالا و پایین می‌رود ماه شب چهاردهم هم سبب افزایش حجم دیواره‌ رگ‌ها و مایعات شده و جریان را افزایش می‌دهد و این مسئله برای انسان‌هایی که رگ‌های نازکی دارند، باعث بروز بیماری‌های واریس، هموروئید و متورم شدن پاها می‌شود و این مسئله به سبب جزر و مد مایعات داخل بدن که تحت تأثیر ماه قرار گرفته است، انجام می‌شود.
 
این کارشناس نجوم ابراز داشت: براساس تحقیقاتی که در سال 1993 در برن انجام شد،  محققان دریافتند که ماه بر روی پروتون‌ها و الکترون‌های بدن تأثیر گذاشته و هر روز اشعات الکترومغناطیسی متفاوتی از خود ساطع کرده و این امواج بر روی سلول‌های امینی تأثیر می‌گذارد و سبب تحریک اعصاب و حتی بی‌خوابی افراد می‌شود
 
گفتنی است حرکت ماه بر روی مدار زمین سبب بروز اتفاقات زیادی از جمله جزر و مد آب دریاهای آزاد و تحریک سیستم کاری بدن افراد شده و این کار سلامت روح و روان مردم جامعه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. 
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
 
 

با این ترفندها تا نوروز وزن کم کنید

با این ترفندها تا نوروز وزن کم کنیددر اینجا ترفندها و تغییراتی در سبک زندگی را به شما معرفی می‌کنیم که باعث کاهش وزن در مدتی بسیار کوتاه می‌شوند.

با روش های متعددی می توان در کوتاه ترین زمان ممکن به اندام دلخواه مورد نظر دست یافت.
 
ترفند 1: قبل از غذا خوردن آب بنوشید

آب کالری ندارد و نوشیدن 1 یا 2 لیوان آب قبل از غذا خوردن باعث می‌شود به‌سرعت احساس سیری کنید. این کار از پرخوری جلوگیری می‌کند و به بدن شما آب کافی می‌رساند.
 
ترفند 2: حرکت کردن را فراموش نکنید

لازم نیست که چندین ساعت به باشگاه ورزشی بروید یا به شدت ورزش کنید تا وزن کم کنید. شما می‌توانید هر روز با انجام دادن کارهای بسیار ساده کالری بسوزانید. مثلا در پارک قدم بزنید، اتومبیلتان را کمی دورتر از مقصد پارک کنید تا کمی پیاده‌روی کنید یا به جای استفاده از آسانسور از پله‌ها بالا بروید.
 
ترفند 3: بعضی از غذاها را از وعده‌های غذاییتان حذف کنید

فقط چند مورد از مواد غذایی مانند بستنی، آب‌نبات، چیپس، سیب‌زمینی سرخ‌شده و شیرینی‌جات را از وعده‌های غذاییتان حذف یا کم کنید. اگر 6 مورد از این‌ها را در طول هفته می‌خورید، آن‌ها را به 4 یا 5 کاهش دهید. هفته به هفته یکی از آن‌ها را کم کنید تا زمانی که دیگر خوردن آن‌ها را کاملاً کنار بگذارید. مواد غذایی دیگری مانند ماست، خشکبار، هویج یا سایر میوه‌های تازه را جایگزین آن‌ها کنید.
 
ترفند 4: حواستان به کالری نوشیدنی‌ها باشد

علت اصلی وزن کم نکردن خیلی از افراد این است که آن‌ها متوجه نیستند چقدر نوشیدنی‌های پرکالری همچون نوشابه، شربت یا چای شیرین می‌خورند. هر کدام از این مواد حاوی حجم بسیار زیادی کالری است. به جای این‌ها می‌توانید از نوشیدنی‌ها و آبمیوه‌های طبیعی استفاده کنید.
 
ترفند 5: در فواصل زمانی معین مواد غذایی بخورید

اگر برای کاهش وزن به خود گرسنگی بدهید کاملا اشتباه کرده‌اید زیرا این کار متابولیسم بدنتان را کاهش داده و باعث می‌شود هنگام مواجهه با غذاهای ناسالم نتوانید خود را کنترل کنید. برای کاهش وزن ضروری است که شما در فواصل زمانی مشخصی مقداری مواد غذایی به بدنتان برسانید و از این طریق از کاهش فشار خونتان جلوگیری کنید.
 
ترفند 6: خودتان غذا درست کنید

برای خودتان غذا حاضر کنید و از این طریق نه تنها کیفیت و حجم آن را کنترل کنید بلکه مقدار و حجم شکر، نمک و چربی که استفاده می‌کنید را کاهش دهید.
 
ترفند 7: کم نخوابید زیرا کم‌خوابی موجب چاقی می‌شود

اگر به اندازه کافی نخوابید در طول روز احساس خستگی می‌کنید و نمی‌توانید برای کاهش وزنتان برنامه‌ریزی یا تلاش کنید. مطالعات متعددی نشان داده است که کمبود خواب باعث میل به خوردن غذاهایی با کالری بیشتر می‌شود.
 
ترفند 8: غذاهایی بخورید که حاوی فیبر و پروتئین بیشتری است

میوه‌های تازه، دانه‌ها، خشکبار و غلات از جمله این غذاها هستند. مواد غذایی حاوی فیبر و پروتئین سبب سیری شده وهمچنین باعث می‌شوند که کالری کمتری مصرف کنید.
 
ترفند 9: قبل یا هنگام خوردن غذا آن را بو کنید

بو کردن وفکر کردن به یک ماده غذایی باعث می‌شود که شما کمی احساس سیری کنید و کمتر بخورید. بعد از هر گاز یا خوردن هر قاشق غذا این کار را تکرار کنید. علاوه بر این، این کار باعث می‌شود از غذا خوردنتان لذت ببرید و پرخوری عصبی نکنید.
 
ترفند 10: چند ورزش ساده را به برنامه روزانه‌تان اضافه کنید

هر وزرش ساده‌ای را می‌توانید انجام دهید اما فراموش نکنید که هر ورزش را بین 60 تا 90 ثانیه انجام دهید تا ماهیچه‌تان را خسته کرده و موجب کالری‌سوزی شود. دراز و نشست، اسکوات، شنا رفتن و غیره از جمله این ورزش‌ها هستند.
 
ترفند 11: مواد و وعده‌های غذاییتان را یادداشت کنید

هرچه که برای وعده‌های غذایی و میان وعده‌ها مصرف می‌کنید و فعالیت‌های بدنی که انجام می‌دهید را یادداشت کنید. با این کار پیشرفت خود را بررسی کرده و بیشتر برای رسیدن به هدفتان تلاش می‌کنید. 
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
 
 

دارچین و یک دنیا فایده

دارچین و یک دنیا فایدهیک متخصص طب سنتی گفت: دارچین بینایی را افزایش داده و نشاط آور است؛ نفخ را کاهش می‌دهد و رطوبت‌های مغزی که به صورت نزله (ترشحات پشت‌حلقی) دیده می‌شود و شکل مزمن‌شده آن، یعنی سینوزیت را از بین می‌برد.
 
ناصر رضایی پور درباره خواص دارچین گفت: دارچین دارای طبیعت گرم و خشک در درجه دوم (در حد متوسط) است و در منابع طب ایرانی، خواص پرشماری از دارچین یاد شده است.
 
دارچین نشاط‌ آور و درمان‌کننده برخی عفونت‌ها است
 
دارچین نشاط‌ آور، درمان‌کننده برخی عفونت‌ها و تریاق (پادزهر) سموم معدنی، حیوانی و نباتی است و موجب تقویت قلب، مغز، کبد و معده می‌شود.
 
این متخصص طب سنتی ادامه داد: دارچین نیروی بینایی را می‌افزاید و در قدیم برای عبور داروهای چشمی از طبقات چشم، از آن استفاده می‌شده است.
 
رضایی پور بیان داشت: این دوای مفید، نفخ را کاهش می‌دهد و رطوبت‌های مغزی که به صورت نزله (ترشحات پشت‌حلقی) دیده می‌شود و شکل مزمن‌شده آن، یعنی سینوزیت که از مشکلات بزرگ بهداشت و سلامت بشر امروز است را درمان می‌کند.
 
دارچین موجب افزایش جریان ادرار و خون قاعدگی می‌شود
 
وی عنوان کرد: دارچین موجب افزایش جریان ادرار و خون قاعدگی می‌شود و مصرف آن زیر نظر متخصص، می‌تواند به بهبود میل جنسی کمک کند. ترکیبات دارچین، به شرط نگهداری مناسب، تا پانزده سال باقی می‌ماند.
 
این متخصص طب سنتی اضافه کرد: از دارچین در فراورده‌های دارویی مؤثر در بیماری‌های روحی- روانی چون تپش قلب، ترس، وسواس، جنون و همچنین برخی بیماری‌های ریوی و تنفسی چون سرفه‌های مرطوب و خلط‌ دار، تنگی نفس و گرفتگی صدا نیز استفاده می‌شود.
 
دارچین آثار خوبی در تقویت کبد است
 
رضایی پور خاطرنشان کرد: همچنین دارچین آثار خوبی در تقویت کبد و رفع بیماری‌های آن، بهبود زخم‌های عفونی، کاهش رعشه، درمان سکسکه، سنگینی سر، برخی سردردها و دردهای رحمی دارد.
 
وی یادآور شد: در آشپزی ایرانی، در پخت مرغ و گوشت‌ها از دارچین، پیاز و زردچوبه استفاده می‌شود و در شله‌زرد، حلیم، قیمه، شیربرنج و... نیز به‌عنوان مُصلح، کاربردی هوشمندانه و حکیمانه دارد.

منبع: جام جم
نظرات

  ارسال نظر

  سبد خرید شما

  سبد خالی است

  آمار

  • تعداد کالا: 29
  • بازدید امروز: 164
  • بازدید دیروز: 14
  • بازدید کل: 649165