Loading...

عوارض لاغری

عوارض لاغری

6 ورزش کالری‌سوز خانگی

سعی کنید در عرض 30 تا 60 ثانیه هرچقدر که می‌توانید این حرکات را انجام دهید. می‌توانید زمان انجام حرکات را نیز افزایش دهید. می‌توانید این حرکات را با یکدیگر تلفیق کنید و در برنامه ورزشی خود تنوع ایجاد کنید.
 ورزش‌های قلبی – عروقی مختلفی وجود دارند که شما می‌توانید بدون تجهیزات خاصی در خانه انجام دهید.
 
به گزارش سایت bowflex Insider، اگر می‌خواهید زودتر کالری بسوزانید می‌توانید شدت انجام این حرکات را افزایش دهید. بنابراین افراد مبتدی تا حرفه‌ای می‌توانند در خانه این حرکات را انجام دهند.
 
تعدادی از حرکات ورزشی قلبی – عروقی را می‌توان به صورت ترکیبی در خانه انجام داد. انجام این حرکات برای افزایش آمادگی جسمانی مناسب هستند.

6 ورزش کالری‌سوز خانگی 

این حرکات ورزشی موثر عبارتند از:
 
1- دویدن در جا
 
2- حرکت پروانه
 
3- حرکت اسکیت بازان
 
4- مشت‌زدن
 
5- برپی
 
6- حرکت ضرب زدن با پا
 
سعی کنید در عرض 30 تا 60 ثانیه هرچقدر که می‌توانید این حرکات را انجام دهید. می‌توانید زمان انجام حرکات را نیز افزایش دهید.
 
می‌توانید این حرکات را با یکدیگر تلفیق کنید و در برنامه ورزشی خود تنوع ایجاد کنید.
 

توصیه هایی به لاغرها

برای درمان لاغری بیش از حد باید ورزش را جدی بگیرید، زیرا عوارض لاغری اگر بیشتر از عوارض چاقی نباشد، به طور حتم کمتر نخواهد بود.

همانطور که چاقی و افزایش وزن مشکلات و خطرات بسیاری به همراه دارد،لاغری بیش از حد هم مشکلات و بیماری های فراوانی را در پی دارد. ضمن اینکه افراد لاغر هم در آرزوی اندامی زیبا و متناسب هستند.

عوارض لاغری

لاغری نیز به صورت جدی مشکلات و بیماری هایی را به همراه دارد.برخی از این بیماری ها در مردان لاغر شایع است و برخی در زنان لاغر و برخی مشترک هست. طبق تحقیقات مردان لاغر بیشتر از سایر افراد دچار دیابت و ناباروری می شوند.

همچنین سقط جنین، بیماری های ریوی، قطع قاعدگی و شکستگی استخوان در میانسالی بیشتر دامن زنان لاغر را تا سایرین می گیرد. ابتلا به بیماری های قلبی در افراد لاغری که دچار آرتروز هم هستند بیشتر است و افسردگی نیز در لاغرها بیشتر به چشم می خورد.

احساس خستگی دائمی و زودهنگام، پوکی استخوان، کم‌خونی و کمبود مواد مغذی (که خود باعث تشدید کمبود وزن می‌شود)، کاهش مقاومت بدن در برابر عفونت‌ها و تاخیر در التیام زخم و حتی مشکلات روحی و روانی از دیگر عوارض ناشی از لاغری است.

ورزش بهترین شیوه درمان لاغری

داریوش زارع مربی و داور بین الملی بدنسازی به خبرنگار سایر حوزه های گروه ورزش باشگاه خبرنگاران گفت: اولین قدم برای شخصی که حس میکنه لاغر هست و باید وزنش افزایش پیداکند، انجام دادن آزمایش تیروئید است و از سلامت غدد خود اطمینان پیدا کند.

همچنین از جذب غذای خود مطمئن شود ،زیرا بسیاری از افراد لاغر هستند که مقدار زیادی غذا می خورند و با وجودیکه مشکل تیروئید ندارند اما در جذب غذا دچار مشکل هستند و وزنشان بالا نمی رود.این افراد باید از نظر پزشکی مشکل خود را حل کنند و بعد میزان کالری خروجی شان را که همان کاهش فعالیت اضافی روزمره را کم کنند .در صورتیکه امکان کاهش کالری خروجی نباشد باید میزان دریافت کالری شان را بالا ببرند.

وی در خصوص تفاوت فعالیت های روزمره و ورزش در افراد لاغر تاکید کرد:در مورد افراد لاغر ما با انجام دادن فعالیت اضافی و بیش از حد روزمره مخالف هستیم زیرا باعث می شود که کالری خروجی شان افزایش پیدا کرده و لاغر شوند.اما ورزش و تمرینات اصولی باعث می شود تا جذب مواد غذایی در این افراد بالا رود و در واقع بر عکس فعالیت روزانه عمل می کند.

نایب رئیس هیئت بدنسازی شمال شرق تهران درمورد اهمیت نقش درمانی ورزش در لاغری گفت: به رغم اینکه در نگاه اول اکثر افراد نقش تغذیه را در درمان لاغری و رسیدن به تناسب اندام موثر می دانند، اما دستیابی به این هدف در کنار سلامتی تنها با تمرینات ورزشی امکان پذیر است. زیرا در صورتیکه فقط به تغذیه بیشتر اهمیت داده و میزان کالری دریافتی شان را افزایش دهند، افزایش وزن آنان با افزایش چربی بوجود می آید که چربی بالا در بدن برای تمامی افراد مضر است و مشکلاتی را در پی دارد.

برای دوری از این مشکل تنها راه تناسب اندام و جبران کاهش وزن در افراد لاغر انجام دادن تمرینات ورزشی صحیح در کنار تغذیه مناسب است.

با تمرینات بدنی مناسب فرد لاغر علاوه بر افزایش وزن به بدنی ماهیچه ای که هم زیبا است و هم سلامتی نیز به همراه دارد،دست می یابد و در واقع با کمک ورزش افزایش وزن این افراد را با افزایش حجم عضلات ممکن می کنیم.

میزان و شدت تمرین در افراد لاغر

زارع گفت: در تمرینات افراد لاغر ابتدا باید یک برنامه شدید ورزشی طراحی کنیم، به طوری که فرد لاغر طی تمرین تارهای عضلانی اش پاره می شود و کار اصلی زمانی است که بعد از تمرین باید با تغذیه صحیح ،غذای کافی عضله را تامین کنیم و عضله را ترمیم و البته پرحجم کنیم.

اکثر اوقات برای افزایش وزن با دو دسته افراد برخورد داریم،دسته اول افراد عادی لاغر که به صورت غیر حرفه ای تمرین می کنند و همچنین ورزشکاران حرفه ای که برای مسابقات فیت نس خودشان را آماده می کنند ،که این قبیل افراد در سال حداکثر بین ۴ تا ۴کیلو و ۵۰۰ گرم باید اضافه وزن داشته باشند. اما دسته دوم ورزشکارانی هستند که برای مسابقات بدنسازی و پرورش اندام خودشان را آماده می کنند که این دسته دوم در طول یک سال مجاز به اضافه کردن ۸تا ۱۰ کیلو و ۵۰۰گرم وزن هستند.

در دسته اول افراد غیر حرفه ای و ورشکاران فیت نس در هفته ۳ تا ۴ جلسه تمرین می کنند و در کنار تمرین زیر نظر یک مشاور و کارشناس تغذیه ،با مصرف مواد سالم غذایی از تمامی گروه های غذایی برای رفع نیازهای تغذیه ای خود بهره می برند.

اما پرورش اندام کاران که برای مسابقات مختلف آماده می شوند و باید در یک سال برای افزایش ۸تا ۱۰ کیلوگرم وزن خودکه آنان نیز حجم عضلات خود را افزایش می دهند ،نیاز به مصرف مکمل دارند.این افراد اکثر اوقات از ترکیب سوماتروپین،استروئید و انسولین که همان پپتایدها هست،استفاده می کنند که البته در کنار مصرف این قبیل مکمل ها باید هر روز به تمرین شدید و سنگین نیز بپردازند.

وی تاکید کرد: البته در دسته اول ورزشکاران حرفه ای که برای مسابقات فیت نس ،فیزیک و بادی کلاسیک آماده می شوند ،با توجه به اینکه رقابت های این افراد وزن کشی دارد و به طور مثال فردی با قد ۱۷۵ سانتی متر حداکثر مجاز به ۷۹ کیلوگرم وزن هست ، گاهی این افراد نیز مجبور هستند تا در هفته به تمرین بیشتری بپردازند و حتی هر روز تمرین داشته باشند. همچنین این افراد نمی توانند سراغ پپتایدها بروند زیرا دچار اضافه وزن و همچنین افزایش حجم عضلات می شوند که مناسب این افراد نیست و برخلاف قوانین این مسابقات است.

برای تناسب اندام عجله نکنید

زارع افزود: متاسفانه افراد به محض ورود به باشگاه این سوال را می پرسند که چقدر طول می کشد تا به تناسب اندام مورد نظر برسیم ؟ درپاسخ به این افراد باید گفت که قدم اول برای دستیابی به اهداف ورزشی از جمله تناسب اندام ، اقدام به تمرین کردن است ،پس از آن نحوه صحیح اجرای حرکات تمرینی، رعایت تنفس صحیح و دم و بازدم به موقع ، همچنین یادگیری این مطلب که شدتی که در هر حرکت باید به عضله هدف بیارند ،چه میزان است. در کنار این نکته های تمرینی داشتن تغذیه صحیح و خواب و استراحت کافی (۸ ساعت در شب) نیز از اهمیت خاصی برخوردار است .

رعایت تمام این نکات تمرینی و غیره در صورتیکه به صورت مستمر و منظم باشد، پس از یکسال به تناسب اندام و افزایش وزن مورد نظر خواهند رسید. البته باز هم تاکید می کنم این مهم تنها در صورت مستمر بودن، رخ می دهد. زیرا ما بسیاری از افراد را داریم که استمرار در تمرینات را رعایت نمی کنند .به طور مثال سه روز به باشگاه می آیند و دو هفته نمی آیند و یا پس از گذشت یک ماه توقع تغییر دارند.این افراد به اهداف خود نمی رسند.

وی در خصوص تمرینات هوازی در افراد لاغر گفت:این افراد نیاز به تمرینات هوازی ندارند و فقط برای افزایش سطح تسترون خون که باعث آمادگی عضلات برای تمرین است ، کافی است در ابتدای تمرینات ۵ تا ۱۰ دقیقه از دستگاه های هوازی (تردمیل،الپتیکال و دوچرخه) استفاده کنند.رابطه کم خوابی و لاغری

مربی و داور بین المللی بدنسازی در پایان تاکید کرد:کم خوابی نیز یکی از مشکلاتی است که باعث می شود برنامه غذایی روزانه و جذب افراد لاغر به هم بریزد ،همچنین از آنجاییکه هورمون رشد بین ساعات ۱۰ تا ۱۱ شب ترشح می شود، در صورتیکه فرد در این زمان بیدار باشد، اختلال در کار هورمون رشد ایجاد می شود و این به ضرر همه افراد است .زیرا بی خوابی و کم خوابی برای تمامی افراد بخصوص کسانی که به دنبال سلامتی و تناسب اندام هستند، مضر است.

نقش تغذیه در درمان لاغری

با وجودیکه برای داشتن تناسب اندام و در عین حال حفظ و کسب سلامتی در افراد لاغر ، ورزش حرف اول را می زند و تغییر در برنامه غذایی و یا افزایش کالری ها به تنهایی باعث افزایش چربی بدن می شود، اما نمی توان نقش تغذیه صحیح را نادیده گرفت به همین منظور برای بررسی تغذیه مناسب برای افراد لاغر و پیشنهادهای غذایی در گزارش بعدی با ما همراه باشید.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
 
 

بهشتی از خواص در این میوه‌ها

بهشتی از خواص در این میوه‌هابرخی از میوه‌ها همچون سیب به دلیل خواص و اثرات مثبت فراوانی که برای بدن دارند به میوه بهشتی معروف هستند.

یک متخصص تغذیه گفت: سیب، انار، انجیر، خرما، زیتون، انگور خواص زیادی دارند و به میوه‌های بهشتی معروف می‌باشند. از بین این میوه‌ها سیب پرخاصیت‌تر است و 30 گونه خوشبو و خوش طعم دارد و پوست آن معده را پاکیزه می‌کند.
 
دکتر صفوی افزود: قند سیب قرمز از سیب سبز بیشتر است. سیب سبز برای درمان بیماری نقرس، جلوگیری از خون دماغ، از بین بردن تب مفید است. آب سیب ضدعفونی کننده و شستشو دهنده معده کود می‌باشد.
 
این متخصص تغذیه در خصوص دیگر خواص سیب تصریح کرد: سیب فسفر دارد و وقتی صبح ناشتا خورده شود از اسهال جلوگیری می‌کند، همچنین درمان گرفتگی صدا و چاقی و مؤثر بودن برای کیسه صفرا و بیماری‌های دیابت از دیگر خواص مفید سیب است.  
 
وی در پایان با اشاره به خواص دیگر میوه‌های بهشتی خاطرنشان کرد: انار سرشار از ویتامین، پتاسیم ضدسرماخوردگی است و برای از بین بردن بوی دهان، تقویت کبد و خونسازی برای آن، درمان سرطان و فشارخون مفید است، همچنین انجیر برای تصفیه خون و بیماری‌های قلبی و عروقی، انگور با ویتامین‌های A,B,C و مقداری منیزیم و کلسیم و آهن و فسفر پتاسیم و غیره از دیگر میوه‌های بهشتی مفید محسوب می‌شوند. 
 
منبع: باشگاه خبرنگاران

کاهش شدید حافظه با غذاخوردن بعد از نیمه شب

کاهش شدید حافظه با غذاخوردن بعد از نیمه شبپژوهشگران در تحقیقات جدید خود دریافتند، خوردن غذا بعد از نیمه شب موجب اختلال در حافظه روز بعد خواهد شد.

محققان در این تحقیق تاثیر غذا خوردن در ساعات نامناسب بر عملکرد شناختی و متابولیسم سلامت بدن را مورد بررسی قرار دادند.

دان لوح، محقق این تحقیق اظهار کرد: ما شواهد اولیه تاثیر خوردن منظم غذا در ساعات اشتباه روزانه را بر آموزش و حافظه یافتیم. بسیاری از افراد در ساعات مختلف کار کرده یا گرفتارند و وعده غذایی خود را به بعد موکول می‌کنند، اما آنها باید بدانند که این تغییر موجب اختلال در عملکرد مغز می‌شود.

در این تحقیق محققان نشان دادند، برخی رفتارها بیشتر از دیگر موارد تحت تاثیر قرار می‌گیرند. به طور مثال دانشمندان این تحقیق را بر روی توانایی موش‌ها برای شناخت اشیاء جدید آزمایش کردند. در این تحقیق مشخص شد حافظه درازمدت نیز به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

کریستوفر کولول یکی دیگر از محققان این پژوهش اظهار کرد: برنامه‌ریزی در جامعه امروزی منجر به انتخاب ساعت خوردن شده و ما باید بدانیم چگونگی این برنامه‌ریزی بر عملکرد شناختی ما تاثیر دارد.

نتایج این تحقیق در نشریه eLife منتشر شده است.
 
منبع: ایسنا
نظرات

  ارسال نظر

  سبد خرید شما

  سبد خالی است

  آمار

  • تعداد کالا: 29
  • بازدید امروز: 161
  • بازدید دیروز: 14
  • بازدید کل: 649162